niedziela, 21 listopada 2021

Jakiej biżuterii nie kupować na prezent?

Istnieje wiele artykułów, które mówią nam o tym, jaką biżuterię powinniśmy kupować na prezent. Możemy znaleźć tam ciekawe porady, opowieści i typy ozdób dla poszczególnej osoby obdarowanej, o której myślimy. Jednak – czy wiecie, jakiej biżuterii nie dawać w prezencie? 

Jak wiadomo, kolczyki czy naszyjnik to świetny pomysł na podarek i pewnie większość kobiet ucieszyłaby się, dostawszy je. Okazji jest przecież mnóstwo, od urodziny czy imienin, przez jubileusze aż po Gwiazdkę. Nie wszystkie jednak ozdoby będą pożądane i w dobrym guście. Czego więc należy się wystrzegać? 


Jeśli mówimy o guście, bardzo ważnym jest, by pamiętać, że to nie my będziemy nosić daną rzecz, tylko osoba obdarowana. Nie należy więc kierować się swoim stylem, tylko brać pod uwagę preferencje drugiej strony. Równie istotne będzie też zastanowienie się, czy wybory etyczne będą szły w zgodzie z naszym pomysłem. Może bowiem okazać się, że ktoś unika produktów odzwierzęcych – sporym faux pas okaże się zatem dodatek z elementem skórzanym, czy z kością lub perłami. Warto zastanowić się, co będzie pasowało zarówno do stylu, jak i przekonań. Ponad to, trzeba wiedzieć, czy osoba nie ma na coś alergii, jako że zarówno złoto i srebro, jak i nieszlachetne stopy metali to dość silne alergeny. 


Wspomnieliśmy o perłach – to ciekawy wyjątek od reguły mówiącej o tym, że każda biżuteria jest dobra na prezent. Perły jednak, tak zwane łzy aniołów, według wielu podań czy mitów, przynoszą nieszczęście, ból i cierpienie. Można w to wierzyć lub nie, jednak czasami lepiej jest zabezpieczyć się zawczasu. W historii istnieją przykłady, które mówią, że jest w tym ziarno prawdy. 


Wracając do spraw bardziej przyziemnych, kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest jakość danego wyrobu. Wiadomo, że liczy się gest, jednak nie warto sięgać po najtańsze rozwiązania – takie dodatki szybko czernieją, a to może pozostawić niesmak po naszym prezencie. Czasami lepiej jest wybrać mniejszy element, ale nieco wyższej jakości, niż coś efektownego, ale taniego. Mimo tego, że liczy się gest, równie ważne jest też, by było to zrobione z klasą. 


Symbolem, którego lepiej jest unikać, jest motyw serca. Oczywiście, w przypadku relacji romantycznej, jak najbardziej będzie to mile widziane, jednak nie warto sięgać po niego w przypadku słabszego połączenia z drugą osobą, bowiem może to obie strony wprawić w zakłopotanie. Bliska koleżanka, bratowa czy szefowa mogą to źle odebrać. 


Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, są kamienie. Nie chodzi tutaj nawet o ich magiczne właściwości, czy symbolikę, jednak powszechnie wiadomo, że każdy kamień w inny sposób oddziaływuje na nasze ciało czy umysł i dobrze jest dobrać je adekwatnie do potrzeb czy zdolności poznawczych danej osoby. W niektórych kulturach istnieje przekonanie, że opal przynosi nieszczęście, a nawet śmierć. Ametyst powszechnie uważa się za kamień pomocny w wychodzeniu z alkoholizmu. 

Dobrze jest to wiedzieć, by nie wysyłać mylnych sygnałów. 


Nasze typy: klasyczny naszyjnik, srebrny pierścionek, kolczykiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz