czwartek, 11 kwietnia 2019

Niezwykłe właściwości złota

Jakiś czas temu pisaliśmy o zdrowotnych właściwościach srebra, dziś chcielibyśmy opisać właściwości i powiedzieć dwa słowa o działaniu złota. To jeden z dwóch najpopularniejszych i najstarszych metali szlachetnych używanych w jubilerstwie. Jesteśmy pewni, że niemal każda kobieta ma w swojej szkatułce co najmniej jedną sztukę biżuterii ze złota, czy to kolczyki, łańcuszek, obrączkę czy pierścionek. 
Bardzo dużo mówi się o energii i działaniu kamieni, jednak musimy wiedzieć, że metale mają równie silną moc, którą warto dobrze wykorzystać. W rytuałach magicznych dużo wagę przywiązuje się do tego, po które metale warto sięgnąć, a które będą niesprzyjające. Dla nas metale mogą być po prostu drogie lub pospolite, piękne lub zaledwie interesujące, święte lub praktyczne. Można je używać samodzielnie lub w połączeniu z z kamieniami.Złoto kojarzone jest z energią ognia jako żywiołu. To symbol bogactwa i sukcesu, często jego noszenie świadczy o zamożności danej osoby. Złoto jest metalem o bardzo silnej mocy i codzienne noszenie go na sobie wpływa na zwiększenie osobistej mocy, dodając odwagi, pewności siebie i siły woli. Już w starożytności wierzono, że złoto zapewni długowieczność – dlatego władcy i ludzie bogaci tak chętnie obwieszali się biżuterią wykonaną z niego. 

Pliniusz był przekonany, że okłady ze złota leczyły wrzody, hemoroidy i grzybicę. Według Awicenny usuwało nieprzyjemny zapach z ust. Villanova sławił złoto w formie pitnej – miało ono podobno wzmocnić ludzką skórę. Paracelsus zalecał zażywać złoto jako lek nasercowy, a siarczek złota na zbytnią potliwość. Angelo Sala stosował je przeciw odrze. 

Złoto ze względu na swój blask uważane jest za symbol ochronny, można więc nosić jako amulet ochronny. Złote łańcuszki na szyi chronią zdrowie, a złote bransoletki – mają ochronić przed artretyzmem. Poza wykorzystaniem złotem w jubilerstwie – z czym najczęściej się nam ono kojarzy – istnieje także złoto koloidalne. To zawiesina mikroskopijnych cząsteczek kruszcu w wodzie destylowanej
mająca spore zastosowanie w medycynie. Preparatowi ze złotem przypisuje się wiele właściwości leczniczych, od regeneracji organizmu i odbudowy sił witalnych, przez korzystny wpływ na układ pokarmowy i krwionośny, po pozytywne działanie na sferę emocjonalną.

Jest szeroko stosowane w leczeniu zaburzeń układu hormonalnego, np. podczas menopauzy, przy otyłości czy niedoczynności tarczycy. 
Wspomaga się nim także leczenie zaburzeń pracy mózgu, jak choćby depresję, bezsenności czy stres. 
W badaniach dowiedziono także, że lecznicze działanie złota koloidalnego sprawdza się także w przypadku kłopotów z krążeniem, trawieniem, czy stanami zapalnymi. Dlatego zaleca się kurację tym preparatem przy: nadciśnieniu tętniczym, arytmii serca, zaburzeniach trawienia, w celu zmniejszania napadów głodu, wspomaganiu leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów, łagodzeniu bólu.
Szeroko znane jest także zastosowanie złota w kosmetyce, bowiem pomaga zwalczać wolne rodniki. To z kolei zapobiega starzeniu się skóry i sprawia że jest ona jędrna i elastyczna. Stymuluje komórki skóry, przez co skutecznie redukuje zmarszczki. Nawilża, oczyszcza i rozjaśnia skórę nadając jej blask i świeżość. Jak widzicie, noszenie złota jest bardzo pomocne przy wielu schorzeniach. Życzymy Wam jak najlepszych wyborów i noście ten piękny metal na zdrowie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz