wtorek, 18 października 2016

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Dla większości mężczyzn oświadczyny to wielkie wyzwanie. Podczas przygotowań do oświadczyn, nieodłącznym towarzyszem jest strach i niepewność. Ta niezwykle stresująca, ale i piękna chwila poprzedzona jest wieloma pytaniami, które gromadzą się w głowie mężczyzn.


Najczęstsze pytania zadawane przez mężczyzn dotyczą między innymi pierścionka zaręczynowego. Jaki wybrać? Z jakiego kruszcu? Jak dobrać rozmiar pierścionka? W dzisiejszej publikacji przedstawiamy odpowiedź na ostatnie z wyżej wymienionych pytań.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka?

Najprostszym sposobem jest oczywiście weryfikacja obwodu palca, przy wykorzystaniu innego pierścionka z którego korzysta druga połowa. Nie zawsze mamy jednak taką możliwość, gdyż Panie bardzo rzadko noszą pierścionki na serdecznym palcu (do czasu oświadczyn).

Taśma/miarka/suwmiarka

Skutecznym rozwiązaniem jest wykorzystanie tasiemki z miarą. Wokół palca należy owinąć tasiemkę, zaznaczyć pomiar, a następnie zmierzyć przy wykorzystaniu możliwie precyzyjnej miary. Należy pamiętać, że tasiemka nie może zbyt mocno opinać palca.

Alternatywą jest wykorzystanie suwmiarki. Jednakże istotnym jest, by palec nie był zbyt mocno ściśnięty. Pomiar będzie dokładny, gdy blaszki dotkną skóry, ale jej nie zniekształcą.

Wykorzystaj szablon od Violette.pl

Specjalnie na potrzeby domowego mierzenia rozmiarów palca przygotowaliśmy dla Państwa szablon, który pozwoli bardzo szybko ustalić rozmiar pierścionka. Należy pamiętać, by niżej przedstawione zdjęcie drukować w skali 1:1.Dyskrecja, czyli – kiedy dokonać pomiaru?

Kiedy już wiemy jak technicznie dokonać pomiaru palca naszej wybranki, warto zastanowić się nad tym kiedy w sposób dyskretny możemy to zrobić. Najlepszą okazją jest twardy sen naszej partnerki. Wówczas, przy dużej ostrożności możemy dokonać pomiaru. Gorzej, gdy nasza partnerka obudzi się i złapie nas z "suwmiarką w ręku". Wówczas zepsujemy całą niespodziankę.

Swoje oświadczyny możesz poprzedzić wręczeniem ukochanej plastikowej pierścionki, tudzież pierścionka. W tym przypadku możesz dowiedzieć się mniej więcej jaki rozmiar nosi Twoja dziewczyna. Nie będzie to jednak precyzyjny wymiar.


Jeśli nie chcesz ryzykować, możesz postawić w ciemno rozmiar pierścionka. Szczupłe kobiety noszą zazwyczaj rozmiar pomiędzy 9, a 12. Średnio zbudowane kobiety pomiędzy 13, a 15. Kobiety puszyste pomiędzy 15, a 20. Pamiętaj jednak, że jest to rozwiązanie bardzo ryzykowne. Planując idealne oświadczyny, trudno sobie pozwolić na takie ryzyko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz