wtorek, 29 czerwca 2021

Jaką biżuterię dobrać do koloru włosów

Niejednokrotnie pisaliśmy Wam już o doborze odpowiedniej biżuterii do sylwetki, kształtu twarzy czy okazji. Dziś chcemy zaproponować Wam coś innego. Czy zastanawiałyście się kiedyś, jak powinno się dobrać ozdoby w zależności od koloru włosów? Wiadomo, że każda karnacja lepiej współgra z innymi dodatkami, podobnie rzecz ma się z barwą naszej fryzury. Oczywiście, musimy być świadomi, że trochę inaczej będzie miała się rzecz z włosami farbowanymi, a inaczej z naturalnymi – mamy inny kolor skóry, oczu i ich osadzenie, a to wszystko ma wpływ na ostateczny efekt. Jednak istnieje parę uniwersalnych zasad, których warto się trzymać. 

Rudowłose kobiety mogą poszczycić się piękną urodą, przyciągającą wzrok i rozpalającą zmysły. Ten kolor występuje w otoczeniu piegów, zielonych oczu i niesamowitej aury tajemniczości i ulotności. Ich karnacja często jest jasna, lekko zimna.
Dlatego dla kontrastu warto jest sięgnąć po srebrne kolczyki z zielonymi lub niebieskimi kamieniami – malachitem lub turkusem. Będą one idealną przeciwwagą do urody, jednocześnie mocno ją podkreślając. Jest to z pewnością najbezpieczniejsza opcja, która nigdy się nie znudzi i raczej nie zawiedzie. Innym ciekawym pomysłem jest dobranie biżuterii pod kolor włosów – miedzianej lub z pomarańczowymi czy czerwonymi kamieniami, jak rubin czy koral. Taka decyzja pozwala nieco wyciszyć i uspokoić wizerunek.
Należy natomiast unikać bizuterii bordowej czy granatowej – przez nią cera wyglądać będzie jeszcze bardziej blado, wręcz ziemiście i niezdrowo.

Kobiety, które mają ciemne, czarne włosy często nazywane są Panią Zimą. Ten typ urody ma najczęściej jasną karnację i niebieskie lub ciemne oczy. Tutaj podobnie jak w przypadku rudości, warto jest pokusić się o zadziałanie na zasadzie kontrastu. Można sięgnąć po biżuterię z kryształami, perłami lub ametystem. Lepiej zwrócić się ku srebru niż złotu, to bardziej podbije naturalną urodę i zadba o jej uwypuklenie. W przypadku ciemnych włosów warto jest pamiętać o tym, że one same w sobie bywają niekiedy przytłaczające, jeśli więc sięgamy po biżuterię, warto wybrać tę lekką, ale jednak widoczną – np. dłuższe kolczyki, zwiewne i delikatne. Przy krótkich włosach dobrze jest zdecydiwać się na kolczyki wkrętki. 

Zasada jest tutaj jedna – im zimniejsza uroda, tym chłodniejsza biżuteria. Najlepiej srebro, jeśli jednak chcemy koloru, malachit czy opal będą pięknie mieniły się w ciemnej fryzurze. 
Nieco bardziej sprawa komplikuje się w przypadku blondynek. Mogą mieć one ciepłą karnację, wówczas ich cera jest brzoskiwniowa, a oczy brązowe lub orzechowe. Do tego typu urody pasuje srebrna biżuteria z kamieniami w kolorze ziemi, naturalnymi i stonowanymi. Możemy pokusić się o kolor niebieski, brązowy lub błękitny. Niedobrze wyglądać będzie czerwień, która może podbić często występujące tutaj zaczerwienienia.
Drugi typ – zimny – ma jasną karnację i oczy. Pasują do nich srebrne lub złote kolczyki w zimnych odcieniach. Tutaj świetnie sprawdzi się topaz lub onyks. Aby nie było zbyt nudno i mdło, warto unikać pastelowych, mlecznych kolorów, dzięki czemu będzie bardziej wyraziście. 
Mamy nadzieję, że z tymi delikatnymi podpowiedziami łatwiej będzie dobrać Wam odpowiednią biżuterię. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz