czwartek, 1 kwietnia 2021

Trendy w biżuterii wiosna-lato 2021

 Wiemy, że pandemia bawi się z nami w najlepsze i raczej mało kto myśli teraz o tym, by pięknie się wystroić i szaleć do rana na imprezach. Może i byśmy tak myśleli, gdyby jakiekolwiek przyjęcia miały miejsce, a wyjście do miasta było możliwe. Jednak wiadomo, wszystko ostatecznie ma swój  koniec i nie pozostaje nam nic innego, jak wierzyć w to, że latem sytuacja się uspokoi i będziemy mogły znowu spotkać się z przyjaciółmi, tańczyć do świtu, móc pięknie się ubrać i dobrze bawić. Mając tę wiarę z tyłu głowy, spieszymy do Was z wiadomościami o tym, co w nadchodzącym sezonie będzie modne i na co zwrócić uwagę. A, pamiętając o tym, czego nauczyły nas ostatnie miesiące, cicho podpowiadamy, by tym razem zastanowić się dobrze, czego nam trzeba i postawić na jeden-dwa istotne akcenty. To wystarczy, by, komponując je w różnych stylizacjach, osiągnąć imponujący efekt. 


Jest to szczególnie istotne, szczególnie, że w tym sezonie po raz kolejny królować będą bogate, duże dodatki. Nie ma tutaj przestrzeni na to, by się rozdrabniać – biżuteria będzie mocno zdobiona, okazała. Nadal są z nami duże kolczyki, prym wiodą jednak perły – to one są najmocniejszym akcentem, który zdominował prawie każdy wybieg mody. Takie ozdoby często najlepiej czują się solo, nieprzyćmione niczym innym. To, co doda świeżości i lekkości to lekka biżuteria plażowa, która rozświetli każdą stylizację, nawet prostą sukienkę czy t-shirt. 

Tak jak pisaliśmy, wybiegi zdominowały perły – wyjątkowo nie będą one w grzecznym, prostym wydaniu. W tym sezonie przybierają nowe formy i kształty. Mają być duże, okazałe, dominować. Projektanci obsypali swoje modelki perłami od stóp do głów, ozdobili nimi buty i ubrania. Były duże kolczyki ze złota z nieregularnymi perłami zestawione ze sportową kurtką, choć oczywiście, jeśli ktoś lubi klasykę, także znajdzie coś dla siebie. 


Z poprzedniego sezonu zostały z nami duże kolczyki, projektowane z wielkim rozmachem. W tym sezonie są one długie, ozdobne, często okraszone takimi dodatkami jak perły, kamienie, pióra czy łańcuchy, czasem mają też ciekawą fakturę. 

Jest jeszcze jedna rzecz, która towarzyszy nam w trendach od paru sezonów, to motyw łańcucha. Mogą mieć one postać spływających kaskadowo naszyjników, połyskujących kamieniami kolii lub ciężkich bransolet. Od nas zależy, czy postawimy na klasykę i zdecydujemy się na srebro lub złoto, czy zdecydujemy się na kolory i wybierzemy jakieś neonowe propozycje. 

Jak co roku, wracają do nas lekkie, plażowe dodatki w żywych barwach. Są okraszone kamykami, muszelkami, kwiatkami. Mogą mieć postać plecionek albo przywoływać na myśl etniczne klimaty. 


Jak widzicie, trendy tej wiosny są dość zróżnicowane, każdy może znaleźć coś dla siebie i zestawić te dodatki z czymś, co będzie dla niego najodpowiedniejsze. My zalecamy jedynie, by kierować się rozsądkiem i na spokojnie pomysleć, który z tych trendów jest dla nas idealny i – być może – posłuży nam jeszcze parę sezonów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz