piątek, 25 stycznia 2019

Biżuteria na studniówkę i karnawał

Początek roku to czas wielkiej zabawy i radości. To bale i zabawy karnawałowe, to także czas studniówek. Może być elegancko, może być stylowo, zabawnie i nietuzinkowo. 

Studniówka to jedno z najważniejszych świąt każdego młodego człowieka, to przełom, data graniczna. Po niej przychodzi czas na najistotniejszy egzamin w życiu, od którego zależy bardzo wiele. Jednak zanim to nastąpi – wielodniowy stres, odpowiedzi, testy – najpierw za cel obieramy sobie szampańską zabawę i fantastycznie spędzony czas. 

Początek roku to rewia pięknych sukien i eleganckich garniturów; modnie i stylowo, ekstrawagancko i skromnie. Tej nocy – tej wyczekanej i wymarzonej – ważne jest, by nasza garderoba i zdobienia były niemalże idealne. Jak osiągnąć wspomniany efekt? 

Każda impreza wymaga od nas tego, byśmy były na niej piękne. Jednak coraz częściej studniówka przestaje być tylko tradycją, czymś oklepanym. Zmienia się dość dynamicznie i staje miejscem, gdzie młodzi ludzie mają możliwość pokazania siebie z jak najlepszej strony. Pragną oddać swoją osobowość i charakter. Naturalnie nie ma w tym absolutnie nic złego. Na parkietach dominują więc modne stylizacje, które jednak bez odpowiedniej biżuterii mogą wydawać się niedokończonymi dziełami. 

Dla młodych dziewczyn dobór zdobień powinien odpowiadać stylowi, w jakim została wykonana wieczorowa kreacja. Podobnie sprawa ma się także z każdą imprezą, która nie jest domówką u przyjaciół, a raczej czasem wymagającym odpowiedniej oprawy i strojów wieczorowych. Stylizacje bogato zdobione nie wymagają zbyt dużej ilości biżuterii. Wystarczy delikatny łańcuszek na szyję, niewielki pierścionek oraz kolczyki, które wpasują się w naszą garderobę. W ostatnich latach na parkiecie dominują rozłożyste sukienki tiulowe – do nich często jedynym sensownym wyborem będzie ozdobna opaska do włosów lub diadem. Z kolei te, które zdecydują się na prostą, ale nadal elegancką kreację bez dodatkowych zdobień, powinny postawić na delikatny łańcuszek na szyi bądź nadgarstku, kolczyki podłużne lub te wykonane z pereł – to najlepszy, ponadczasowy, elegancki dodatek. Do prostej sukienki dobrze jest wybrać ciekawe pierścionki, które ją ożywią. Jeśli paznokcie są długie, często dodatkowo zdobione, to lepiej nie stosować pierścionków masywnych, a zdecydować się na te cieńsze, podobne do obrączek, ewentualnie  z malutkim charmsem. 
Po raz kolejny powtórzymy także, że – jak zawsze – trzeba pamiętać o umiarze. Żadna impreza nie jest pokazem mody, a jedynie okazją wymagającą od nas dużej inwencji. Jednak pamiętajmy, że to kreacja jest tutaj głównym bohaterem wieczoru, a biżuteria – jedynie wisienką na torcie. Nie powinna zatem przyćmiewać stroju i zbytnio odciągać wzrok od nas samych. Najbezpieczniejsze rozwiązanie to biżuteria elegancka lecz stonowana i skromna. Diamenciki, kolie oraz kolczyki w stylu kreacji są mile widziane. Wszystko to, z czym będziemy czuć się dobrze i co będzie odpowiadało naszej osobowości. Byśmy w całej stylizacji pozostały sobą. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz