czwartek, 11 kwietnia 2019

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy. Poradnik.

W życiu każdego z nas – a przynajmniej większości z nas – prędzej czy później przychodzi moment na podjęcie ważnej decyzji. Ta decyzja określi przyszłość, nada jej ramy, ale też pozwoli jasno obrać cel i da nam poczucie bezpieczeństwa. Mowa oczywiście o ślubie, najważniejszym dniu każdej młodej osoby. Równie ważnym jednak jest dzień zaręczyn. A jeśli o zaręczynach mowa – to nie zapominajmy o pierścionku zaręczynowym! W dzisiejszym wpisie postaramy się ułatwić Wam podjęcie decyzji: jaki pierścionek wybrać, z jakim kamieniem, ale też podpowiemy, jak mierzyć obwód palca i zdradzimy, co jest w tym zakupie kwestią najbardziej istotną. 

Jeśli jesteś właśnie w trakcie planowania oświadczenia się swojej dziewczynie, trafiłeś idealnie. Zakup pierścionka zaręczynowego nie musi być stresujący! Dzięki naszym poradom, będziesz mógł zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Pamiętajmy o tym, że zaręczyny powinny być sprawą przyjemną i sprawiającą radość zarówno kobiecie jak i mężczyźnie. W dzisiejszym tekście wypunktujemy Wam trzy najważniejsze kwestie, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji. 

  1. Co zrobić, gdy nie znasz rozmiaru? 
Rozmiar palca Twojej wybranki to przecież sprawa kluczowa! O to też jako pierwsze zapyta Cię jubiler. Musisz zrobić wszystko, by dowiedzieć się, jaki rozmiar będzie pasował ukochanej – ale tak, by sama zainteresowana się nie dowiedziała! Możesz zacząć od rozmowy z jej bliską przyjaciółką lub osobą z rodziny. One na pewno Ci pomogą – pamiętaj tylko, by poprosić je o dochowanie tajemnicy. Jeśli nie masz, do kogo zwrócić się ze swoją troską, wybierzcie się razem z dziewczyną na zakupy i zobacz, jaki rozmiar będzie jej pasował. Jeśli taki zabieg może wydawać się nienaturalny, „pożycz” jeden z jej pierścionków, tak, by się nie zorientowała i wówczas zanieś go do jubilera, by ten zdjął rozmiar. 


2. Kiedy kupić pierścionek zaręczynowy? 

Zakup pierścionka musisz zaplanować z dość dużym wyprzedzeniem, ponieważ często w trakcie jego szukania mogą wydarzyć się niespodziewane rzeczy, które skutecznie wydłużą czas oczekiwania na pierścionek. Tak może się zdarzyć, gdy u żadnego jubilera nie znajdziesz interesującego Cię rozmiaru i będziesz musiał złożyć indywidualne zamówienie. Na realizację takiego czeka się od 2 tygodni do 3 miesięcy. Dobrze jest więc zacząć szukać pierścionka na 4 miesiące przed planowaną datą oświadczyn. Jeśli kupujesz przez internet, także nie rób tego na ostatnią chwilę – może okazać się, że realny wygląd zamówionego cacka będzie znacznie różnił się od tego wymuskanego ze zdjęcia, a wtedy konieczna będzie wymiana. Pamiętaj więc, by dać sobie spory zapas czasu. 3. Ile trzeba wydać na pierścionek? 

To, jaką kwotę należy przeznaczyć na zakup pierścionka zaręczynowego, w dużej mierze zależy od tego, jakie będzie miał on parametry i co nas konkretnie interesuje. Pierścionki zaręczynowe znajdziemy już od 500 zł. Główny znacznikiem ceny jest rodzaj i wielkość kamieni, tj. ilość karatów. Drugim czynnikiem jest masa i próba złota, z której został wykonany pierścionek. Warto pamiętać o tym, że to jeden z najważniejszych zakupów w Waszym wspólnym życiu i zawsze, zawsze, staraj się, by pierścionek był z naturalnym kamieniem. Choćby i najmniejszy kamień szlachetny będzie lepszy od podróbki. Szukaj więc mądrze, a na pewno znajdziesz. Mamy nadzieję, że udało się nam rozwiać Wasze wątpliwości i mając na uwadze nasz tekst, kupicie swoim wybrankom idealny pierścionek zaręczynowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz