piątek, 22 czerwca 2018

Biżuteria na lato 2018

Tuż za rogiem czai się lato. W tym roku będzie wyjątkowo piękne i kolorowe. 
Ten sezon w modzie to rozkwit hasła „wszystkie chwyty są dozwolone”, od zestawiania jeansu z jeansem przez ubrania dopasowane do każdego typu sylwetki i do urody, aż po duże kolczyki, barwne ozdoby i dodatki. 


Świeżość

Zdawałoby się, że w biżuterii nic nas już nie zaskoczy. Na zdjęciach – perły i diamenty; w sklepach – srebro i złoto lub złoto i srebro. Nic nowego, nic odkrywczego, nic, na czym można by zawiesić oko. W tym roku nudna oczywistość dotarła także do projektantów, którzy postanowili zmienić dotychczasowe zasady gry i wprowadzić na salony szalone, wymyślne propozycje. Stąd też nowe materiały lub wykorzystanie znanych w innej formie. Szykuje się fala powrotów znanych trendów oraz przedstawienie klasyki w nowej formie. Myślicie „to już było”? Nic bardziej mylnego!


Złoto w nowej odsłonie

Parę lat temu pojawiło się w modzie złoto, którego wcześniej nie było. Było białe i kolorowe – nie przetrwało jednak próby czasu. Dziś wraca do łask ze zdwojoną siłą. Mimo że jest z nami od zawsze, to potrafi zaskoczyć. Tym razem – w nowej formie. 
Kolorowe złoto to nie kruszec, który się wydobywa, a mieszanka kilku metali, nie ma więc wielkiej wartości inwestycyjnej, jednak biżuteryjnie – zachwyca i w tym roku aż prosi się o wzmiankę o nim. Mamy więc złoto różowe i czerwone (pokryte warstwą rodu, która nadaje blask), mamy złoto zielone znane pod postacią elektrum, które jest mieszanką ze srebrem, czarne złoto, które zagościło u światowych jubilerów i purpurowe złoto dla (nie)małych księżniczek. Jets w czym wybierać, nie ma co zwlekać. 

Duże kolczyki 

Wielkie ozdoby uszu jak widać zdominowały nie tylko trendy ubiegłorocznej jesieni, ale też tegorocznego lata. Mają być wielkie, rzucać się w oczy i przyciągać spojrzenia. Zestawcie je z gładką sukienką za kolano lub szerokimi spodniami (a to także hit sezonu), a może…z wzorzystą sukienką i kolorową marynarką? Nie bójcie się eksperymentów. Duże blaszki, ogromne kwiaty, geometryczne kształty – inwestujcie w dużą biżuterię…Biżuteria z drewna i żywicy

Lekki ukłon w stronę natury i swobody, dzieci kwiatów i lasów, łąk. W żywicy dotychczas zatopione były robaczki wszelkiej maści i kolorów, jednak od teraz żywica przybiera niespotykane dotychczas barwy i formy, od żółtych przez zielone po czerwienie i róże. Łączy się z drewnem i powstają z tego naprawdę zachwycające rzeczy, idealne dodatki do letnich stylizacji.


Pierścionkove love

Największe domy mody od paru miesięcy lansują trend łączenia paru podobnych do siebie pierścionków, ma być ich jak najwięcej, w myśl zasady im więcej…tym modniej. Postawmy na kilka lub kilkanaście sztuk na jednej dłoni, nawet po kilka na jednym palcu. Alternatywą dla tych, którzy naprawdę kochają eksperymentować z modą, jest odważna i ekstrawagancka propozycja z wybiegów wielkich domów mody. To połączone w złoty łańcuch zestawy pierścionków. Piękne, choć zapewne niełatwe w użyciu… Ma być dużo, kolorowo, z przepychem i na bogato. Gotowe na lato?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz