czwartek, 17 maja 2018

Jak dobrać biżuterię do dekoltu

Nie jest nam obce stwierdzenie, że jedną z najpiękniejszych części kobiecego ciała jest szyja i dekolt. Niejednokrotnie pisaliśmy już, że to one przyciągają spojrzenia, a zadbane – na długo przykuwają wzrok. Aby jeszcze bardziej wzmocnić ten efekt, sięgamy po najlepsze rozwiązanie – piękną biżuterię. To ona sprawi, że wyróżnimy się w tłumie, a nasza łabędzia szyja oszołomi wszystkich. Czy wiecie jednak, drogie Panie, jak najlepiej dobrać rodzaj biżuterii do dekoltu? Oto kilka cennych wskazówek, dzięki którym będziecie mogły idealnie podkreślić swoją urodę i strój. 
To tekst pisany z myślą o tych dziewczynach, które kiedykolwiek, stojąc przed lustrem, zastanawiały się jaką biżuterię dobrać do dekoltu wybranej już sukienki, bluzki czy swetra. Gotowe? Zaczynamy. 

Po pierwsze, pamiętaj, by zawsze dobierać biżuterię kształtem do dekoltu. O co chodzi? Odwzoruj ozdobą jego kształt np. jeśli dekolt ma kształt litery V, naszyjnik powinien współgrać równolegle z nim; okrągły dekolt – najlepiej kolie, także okrągłe. Podobnie z kwadratowymi czy prostokątnymi dekoltami – tutaj nosić będziemy ozdoby w geometrycznych kształtach. Jednak od każdej reguły są wyjątki – i gdy wyrobimy już w sobie poczucie stylu, będziemy mogły zacząć żonglować trendami i połączyć trójkątny dekolt z kolią. Po drugie, niekiedy warto jest przyciągnąć uwagę detalami i skupić na nich rozmówcę (a sobie dodać odwagi i pewności siebie). Aby móc szaleć z kolorami lub kształtami, ubierz coś gładkiego – najlepiej półgolf lub golf i do nich dobierz np. długie, przykuwające wzrok korale lub efektowne kolczyki. Pamiętaj, by nie łączyć pstrokatych ubrań z pstrokatymi dodatkami – będą się gryzły i na pewno nie będzie to estetycznie wyglądało. Kolejną zasadą, której warto się trzymać, jest ta mówiąca o zdobnym dekolcie, który już sam w sobie nie potrzebuje żadnych dodatków. Dotyczy to dekoltów w kształcie łódki oraz karo, w ich przypadku warto raczej postawić na piękne kolczyki, a szyję pozostawić bez ozdób. Tak samo postępujemy w przypadku asymetrycznych dekoltów, które natomiast można dodatkowo podkreślić elegancką lub ekstrawagancką broszką.W przypadku kołnierzyka, sprawa nieco się komplikuje. W zależności od tego jak go nosimy, taką biżuterię dobieramy. Jeśli jest rozpięty, to postępujemy tak, jak w przypadku dekoltu w kształcie litery V. Gdy kołnierzyk nosimy zapięty, wówczas sięgnijmy po taki naszyjnik, który będzie można częściowo włożyć pod kołnierzyk. Najlepiej sprawdza się biżuteria z metali lub kamieni szlachetnych, która będzie kobieco elegancka.W przypadku tzw. ubrań „bez dekoltu” czyli wszelkiego rodzaju strojów bez ramiączek czy z wąskimi ramiączkami nosimy krótkie naszyjniki, które wieszamy tuż pod szyją lub delikatne kolczyki wkrętki. Dzięki temu przyciągniemy wzrok na obojczyki, które zostaną przepięknie wyeksponowane.
Mamy szczerą nadzieję, że dzięki tym poradom, będziecie mogły skomponować fantastyczną kreację na każdą okazję i z pewnością staniecie się ikoną szyku i elegancji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz