sobota, 7 kwietnia 2018

Ponadczasowe zasady, jak nosić biżuterię

Jak wiadomo, biżuteria pełni ważną rolę w naszych stylizacjach. Pomaga podkreślić zalety urody i ukryć mankamenty, lecz robi to jedynie wówczas, gdy jest odpowiednio dobrana. Umiejętnie podkreśla styl, nasz charakter i mówi o nas – wbrew pozorom – bardzo dużo. Warto więc znać zasady i wiedzieć, jaką ją dopasować do naszej stylizacji, urody i charakteru.


  1. Byle z umiarem
Chyba żadna z nas nie chce wyglądać jak przysłowiowa „choinka”, prawda? W kwestii doboru biżuterii warto pamiętać, że mniej znaczy więcej. Zamiast wprowadzać misz-masz do stylizacji, zostań przy minimalizmie, który zawsze dodaje klasy. Małe, zgrabne kolczyki mogą być najlepszą opcją, gdy chcemy wywrzeć na rozmówcy wrażenie pewnej siebie i opanowanej.II. Złoto nie lubi się ze srebrem
Gdy chcemy pokusić się o więcej niż jeden element biżuterii, nigdy nie mieszajmy srebra ze złotem. To świadczy nie tylko o złym guście, ale nawet – o tandecie. Złoto lubi towarzystwo koloru w postaci kamieni lub cyrkonii (klik), ale w połączeniu ze srebrem daje nieciekawe efekty. To jedna z najistotniejszych zasad.
III. Kontrast zawsze w cenie
Biżuterię warto dobierać na zasadzie kontrastu, jeśli chodzi o kształt naszej twarzy. Jeśli twarz jest okrągła - najlepiej będą do niej pasowały ostre, pionowe kształty. Przy twarzy trójkątnej najlepiej zdecydować się na krótkie, zaokrąglone formy. A jeśli chodzi o twarz prostokątną  – tutaj najlepiej nosić delikatne, kobiece wisiorki zamiast masywnych form.  
IV. Dress code ma znaczenie
Niekiedy ta sama biżuteria może zostać odebrana zupełnie inaczej w dwóch różnych sytuacjach. Ten sam pierścionek czy kolczyki inaczej będą prezentowały się w gronie przyjaciół, a inaczej – wśród współpracowników. Do pracy czy na oficjalne spotkania warto postawić na klasyczne formy, jak najbardziej dyskretne i wyważone, a na niezobowiązujące wypady ze znajomymi – pokusić się o oryginalność.
V. Kolor oczu
Gdy z kimś rozmawiamy, najczęściej (i najchętniej) spoglądamy mu w oczy. Podobno to one mówią najwięcej o człowieku, w nich kryją się historie. Warto więc je podkreślić, w czym pomoże odpowiedni dobór kolczyków np. z kamieniami w takim kolorze, który uwydatni barwę
tęczówki. Zieleń idealnie komponuje się z piwnymi oczami, fiolet z niebieskimi, a brązy z zielonymi.
VI. Bądź sobą
Warto zachować swój styl i nie robić niczego na siłę. Wygoda, komfort i pewność siebie są najważniejsze. Liczy się samopoczucie i swoboda, dlatego niekiedy dobrze jest zrezygnować z niebotycznie dużych pierścionków czy ciężkich kolczyków, które w danej chwili są na topie.

I ostatnia rada. Zawsze bądźmy sobą. Dobrze jest mieć swój styl i wiedzieć, co do nas pasuje, a pogoń za modą nie zawsze wychodzi na dobre. Dzięki tym zasadom z pewnością uda Ci się olśnić każdego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz