poniedziałek, 12 lutego 2018

5 porad jak nosić dużą biżuterię

Która z nas – Pań – nie lubi biżuterii? Chyba nie ma kobiety, która by od niej stroniła. Obojętnie czy są to kolczyki czy pierścionki, a może wisior. Nie ma znaczenia czy lubimy kolorowe, hipisowskie ozdoby z drewna i rzemieni czy też minimalistyczne srebrne kolczyki kółka – jesteśmy stworzone do tego, by lubić biżuterię i nie ma w tym absolutnie żadnego powodu do wstydu – wszak jest to jedna z najpiękniejszych dekoracji każdej z nas.
Dziś będzie o jednym z najciekawszych typów, ale i najtrudniejszych w noszeniu – o dużej biżuterii. Jak ją dobrać, dla kogo została stworzona, z czym łączyć? Jesteście ciekawe? Zapraszamy!


Wiadomo, że biżuteria maksi robi największe wrażenie. Oczywiście tego rodzaju stylizacje trzeba tworzyć z dużym wyczuciem – granica między efektownością a kiczem potrafi być bardzo cienka. Stąd też porady, które dla Was przygotowaliśmy. 

Maksymalizm, ale z umiarem
Przede wszystkim – by nasza stylizacja mogła być uznana za oszałamiającą i intrygującą, a nie ociekającą kiczem, musimy skupić się na wyborze jednego, głównego elementu np. wisiora. Chodzi o to, by był on w centrum uwagi i by nie przyćmiło go nic innego. Ekstrawagancję zrównoważy wówczas klasyczna prostota, w której zawsze tkwi klucz do sukcesu. No i pamiętajmy, że biżuteria typu maksi nie sprawdzi się dobrze w każdej sytuacji – w pracy nie będzie mile widziana, natomiast na imprezie – jak najbardziej!Skromnie i stonowanie
Duża biżuteria komponuje się najlepiej z prostym, casualowym strojem, gdzie nie ma ani krzty nadmiaru. Gładka sukienka bez aplikacji, proste spodnie lub klasyczny golf to jej idealni kompani. Gdy „tło” będzie skromne, większa ozdoba ożywi je, nada pazura, podkręci naszą stylizację. Umiejętnie dobrane dodatki sprawią, że będziemy błyszczeć i przyciągać uwagę i nikt nie pomyli nas z – przysłowiową – świąteczną choinką. 

Odpowiednio do sylwetki
Duża biżuteria aż prosi się, by nosiły ją wysokie kobiety. Chodzi o to, by zachować odpowiednią równowagę – przy drobnej sylwetce sporych rozmiarów kolczyki czy naszyjnik mogą przytłoczyć, odwrócić wzrok od osoby, za bardzo rzucać się w oczy. Jednak – gdy wielki pierścionek czy wisior założy pani o kobiecych kształtach, wszystko idealnie ze sobą współgra.  Nie odnosi się wrażenia, że czegoś jest za dużo. Maksi dodatki spełniają swoją rolę wtedy, gdy mogą być w tle, a nie gdy grają pierwsze skrzypce. Maksi kolczyki a kształt twarzy
Kolczyki to jeden z najpopularniejszych typów biżuterii, która potrafi dodać uroku każdej kobiecie. Jednak przy doborze dużych kolczyków trzeba pamiętać o tym, by odpowiednio dopasować je do naszej buzi. Największe pole do popisu mają w tym aspekcie prawdopodobnie kobiety o trójkątnych twarzach, którym wręcz poleca się długie kolczyki, bowiem te zaokrąglą ich rysy twarzy. Duże kolczyki z kolei współgrać będą z kwadratowym kształtem buzi – a jeszcze lepiej jeśli będą to bogato zdobione koła, które złagodzą rysy twarzy.Warto zaszaleć
Jednak – jak wiadomo, warto niekiedy łamać reguły. Jeśli więc wybierasz się na imprezę do znajomych, jest lato, a wokoło czuć radość i miłość, nie bój się zaszaleć i ubierz zwiewną kreację i zestaw ją z barwnymi, bogatymi bransoletkami i pierścionkami. Stylizacja a’la dzieci kwiaty nigdy nie wychodzi z mody. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz