poniedziałek, 27 marca 2017

Wybór kolczyków a pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie to rzecz niezmiernie ważna. Wiadomo, że od tego, jak wyglądamy, niejednokrotnie zależy to, jak potoczą się dalsze losy zawodowej współpracy czy prywatnej znajomości. Dowiedziono, że już w pierwszej minucie spotkania, na podstawie wyglądu, wyrabiamy sobie (na szczęście nie ostateczną) opinię o danej osobie. 
Dlatego też zawsze warto pamiętać o tym, by dobierać biżuterię, a w szczególności kolczyki, tak, by za każdym razem odnieść pożądany efekt. Miejmy też na uwadze to, że większość z nas, często nieświadomie, będzie kierowała się pewnymi stereotypami. Warto więc zastanowić się i wybrać biżuterię, która będzie potwierdzała dokładnie te cechy, jakie nasz rozmówca ma zapamiętać. 

Kolczyki bardzo często są jedyną wybieraną przez nas biżuterią, a co więcej – zawsze rzucają się w oczy. Należy więc poświęcić chwilę i zobaczyć, jakie kolczyki wybrać, by odnieść sukces.

W zależności od sytuacji, wybór będzie różny. Mniejsze kolczyki kojarzyć się będą z delikatnością, stonowaniem. Duże – to otwartość, pewność siebie, chęć zwrócenia uwagi. Podobnie działają mocne kolory oraz błyszczące elementy. 


Jeśli chcemy pokazać stonowanie, powściągliwość, ale też stanowczość, warto sięgnąć po niewielkie kolczyki, najlepiej srebrne. Srebro kojarzy się w powagą, władzą i spokojem. Wywołuje respekt, a jednocześnie uspokaja. Gdy zaś dodatkowo pragniemy być eleganckie, wówczas idealnym wyborem okażą się maleństwa z cyrkoniami. One dodadzą szyku, a i my poczujemy się jeszcze bardziej pewne siebie. 
Aby pokazać, że jesteśmy twórcze i kreatywne, musimy pójść w zupełnie innym kierunku. Wówczas warto sięgnąć po większą biżuterię, kolorową, pełną życia, przywołującą na myśl rękodzielnicze wyroby. Damy wówczas jasno do zrozumienia, że sztuka ma dla nas znaczenie, a i nasz wygląd nie jest obojętny. I tutaj nie trzeba być w stu procentach poważną. Może pokusić się o kolorowe kwiatki lub aniołki
Jeśli zależy nam na tym, by uzewnętrznić ciepło i delikatność i sprawić, by rozmówca czuł się przy nas bezpiecznie, najlepiej wybrać owalny kształt, który automatycznie interpretujemy jako przyjazny. Co ciekawe – złoto jest w tym przypadku lepszym wyborem, już sam kolor jest rozgrzewający. 
Jeśli zaś, wprost przeciwnie, liczy się ukazanie drapieżnej strony nasze osoby, wówczas najlepiej sięgnąć po zdecydowane, ostre kształty. Długie, geometryczne kolczyki okażą się świetnym wyborem. Będą działały jak sygnał: to ja tutaj rządzę i wiem doskonale, czego chcę. I analogicznie: w tym przypadku na dobre wyjdzie nam wybór srebrnego koloru, który jest zimy i zdaje się hamować emocje. 
Od wyglądu naprawdę wiele zależy i mimo że mówi się, że to nie szaty zdobią człowieka, warto mieć zawsze na uwadze, że żyjemy w świecie, gdzie to, jak się prezentujemy, mówi o nas bardzo wiele i to właśnie nasz wygląd jest pierwszą rzeczą, którą wiedzą o nas nasi rozmówcy. Mamy nadzieję, że po lekturze dzisiejszego tekstu łatwiej będzie Wam odnieść sukces, zarówno w strefie prywatnej jak i zawodowej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz