czwartek, 29 września 2016

Nowa moda - obrączki ze stali szlachetnej inaczej chirurgicznej


Obrączka to z pewnością najważniejszy symbol małżeństwa. Młoda Para wręcza ją sobie na znak miłości i wierności w trakcie ceremonii zaślubin. Od teraz zakochani mają stanowić jedność, a ozdoba na palcu będzie o tym poświadczać, zwłaszcza że powinna na nim pozostać do końca życia. Jakie panują obecnie trendy w modzie ślubnej i które z obrączek będą idealne właśnie dla nas? Wybór jest dość bogaty, dlatego warto przyjrzeć się najpopularniejszym modelom.

Obrączki srebrno-złote
Dawniej wybierano główne jednolite, złote obrączki. Częste na ten cel, przetapiano rodzinne złoto, w ten sposób narzeczeni nie musieli ponosić dodatkowych kosztów, a rodzice ofiarowywali im pierwszy prezent ślubny. Teraz obrączki wykonane w całości z żółtego złota należą do rzadkości. Młode Pary stawiają bowiem na bardziej finezyjne połączenia. Popularnym wzorem są ostatnimi czasy obrączki wykonane po części ze srebra, a po części ze złota. Damskie obrączki zostają ponadto ozdobione delikatnym brylancikiem aby mogły się nieco wyróżniać w porównaniu do prostych i klasycznych męskich obrączek.


Obrączki ze stali
Tego rodzaju obrączki dopiero niedawno zyskały znaczną popularność. Wyróżnia je przede wszystkim wysoka trwałość i stosunkowo niska cena. Stal upodobali sobie szczególnie Panowie, którzy uważają że taka biżuteria jest uniwersalna i wygląda dobrze również na męskim palcu. Obrączki ze stali chirurgicznej będą także idealne dla osób, które są uczulone na wybrane składniku metalu. Domieszki niklu mogą bowiem znajdować się w srebrze, a nawet złocie. Przy stali chirurgicznej ten problem znika. Z pewnością takie obrączki będą nas wyróżniać, gdyż są bardzo oryginalne, a przy tym wyglądają niezwykle elegancko. Aktualnie, powstaje wiele kolekcji obrączek wykonanych ze stali. Wystarczy zajrzeć na strony najlepszych projektantów mody ślubnej żeby się o tym przekonać.Obrączki z tytanu
Z początku ciężko było sobie wyobrazić obrączki z kruszcu, jakim jest tytan, jednak projektanci przełamali wszelkie stereotypy. Jak się okazało, tytan nie jest wcale taki ciężki w obróbce i również można z niego wyczarować przepiękną biżuterię. Co charakteryzuje takie obrączki? Na pewno będzie to ciekawy wygląd oraz solidność wykonania. W tym przypadku, cena także jest atrakcyjna, nie dziwi zatem  że coraz więcej osób decyduje się na obrączki  wykonane z tytanu.Nadal, wiele osób pozostaje jednak przy klasyce i uważa, że złote obrączki to najlepszy wybór. Warto jednak zapoznać się z całą ofertą obrączek ślubnych, jakie proponują nam jubilerzy. Może akurat odnajdziemy wśród niej, biżuterię stworzoną wprost na nasze potrzeby. Oryginalne obrączki nie zawsze będą zbyt wymyślne. Większość wzorów jest dość stonowana i bez wątpienia nadaje się do noszenia na co dzień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz