poniedziałek, 14 października 2019

Biżuteria na rozmowę kwalifikacyjną

W życiu każdej z nas niejednokrotnie pojawia się moment przełomowy, wielkie zmiany, duże decyzje, zupełnie nowe działania. Często ma to miejsce w związku ze zmianą miejsca zamieszkania, równie często – w związku ze zmianą miejsca pracy. Jednym z najbardziej stresujących momentów jest rozmowa kwalifikacyjna. Dziś nie będziemy pisać Wam, jak najlepiej się zachować i co mówić – dziś powiemy Wam, jaka biżuteria może okazać się najtrafniejszym wyborem. Bo – jak wiadomo – dobre pierwsze wrażenie to klucz do sukcesu. Aby go osiągnąć, poza profesjonalizmem, którym musisz się wykazać i kompetencjami, które będą od Ciebie wymagane, równie ważny jest ubiór i dodatki. Bo to nie szata zdobi człowieka, ale jednak wiele o nim mówi.

Głównym kryterium wyboru niech będzie minimalizm i stonowanie. To nie jest moment, w którym możesz pozwolić sobie na błyskotki i przytłaczające dodatki. Zastanów się najpierw, jaką stylizacją wybierzesz. Może to być na przykład ciemna ołówkowa spódnica i jasny żakiet lub biała koszula. Do tego delikatna, niezbyt droga biżuteria, raczej spokojna – inaczej może to zostać odebrane jako zbyt wygórowane wymagania finansowe. Na jaką biżuterię warto więc zwrócić uwagę? Zalecamy postawić na delikatne minimalistyczne wisiorki oraz bransoletki, które w całym zestawie nie będą odgrywać pierwszej roli, jednak umiejętnie podkreślą całość. Ważne, by dodatki nie wydawały dźwięków (gdy kiwamy głową czy gestykulujemy). Najlepiej by była to złota albo srebrna biżuteria, klasyczna. 
Mogą to być bransoletki z małymi zawieszkami lub kolczyki dopasowane do kształtu twarzy. Do smukłej, podłużnej buzi pasować będą okrągłe, a do okrągłej – podłużne, delikatne. 
Może być to też złota bransoletka, która wysuwa się spod mankietu koszuli czy marynarki, ewentualnie cienki złoty łańcuszek schowany pod bluzką.Ważnym jest, by dopasować kolor biżuterii do koloru całej stylizacji. Jeśli dominują w niej barwy chłodne, żółte złoto nie będzie korespondowało z takimi kolorami i może wywołać dysonans. W takim wypadku lepiej zdecydować się na biżuterię ze srebra lub białego złota. Ważne, by całość była spójna, to będzie świadczyło o naszym zaangażowaniu i pokaże, że umiemy poradzić sobie z odnalezieniem się w każdej sytuacji. 

Pamiętajmy, by nie zakładać więcej niż dwóch dodatków, aby nie przytłaczały i nie dominowały stylizacji. Możemy połączyć np. kolczyki z bransoletką lub naszyjnik z pierścionkiem. Podsumowując, musimy mieć świadomość, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie mamy stwarzać wrażenia osoby atrakcyjnej i uwodzicielskiej, ale przede wszystkim kompetentnej, pewnej siebie i ambitnej. W żadnym wypadku biżuteria na rozmowę o pracę nie powinna być więc bogato zdobiona czy rzucająca się w oczy. 


Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą Wam wybrać odpowiednio i że świetnie wypadniecie na rozmowie. Trzymamy mocno kciuki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz