środa, 11 września 2019

Trendy w bizuterii na jesień-zimę 2019/2020

Gdy patrzymy za okno, coraz częściej widzimy kolory jesieni. Drzewa ubierają złote i czerwone liście, łąki nad ranem pokrywają mgły, popołudnia coraz częściej bywają deszczowe. Idzie jesień! A z nią – nowe trendy w modzie i biżuterii. Zastanawiałyście się, co będzie modne w tym sezonie? W tym tekście podpowiemy Wam, co najlepiej nosić jesienią/zimą 2019-20120 i jak tworzyć piękne stylizacje z charakterem. Podobno w tej dziedzinie, jak w całej zresztą modzie, wszystko już było. Jednak projektanci po raz kolejny pokazali, że nawet dobrze znane trendy można ukazać w zupełne nowy sposób.

Przede wszystkim – tej jesieni żegnamy się z minimalizmem. Kolczyki mają być duże, przyciągać wzrok. Będą gigantyczne! Koła, łańcuchy, sznury drobnych kamieni i – po raz kolejny – pereł. Równie nieminimalistyczne będą ozdoby z nurtu boho i hippie. Do łask wraca moda inspirowana Dziećmi Kwiatami i cyganerią. Piórka, sznurki, etniczne naszyjniki królowały na wybiegach. Jest z czego wybierać. Ozdoby mogą być tradycyjne, z naturalnych materiałów, ale też bardziej modernistyczne, połączone z metalami, które świetnie łączą oba styl – nowoczesny i hippisowski.Jeśli mówimy o maksymalizmie i metalach, to kolejnym trendem, o którym trzeba wspomnieć są wyraziste, mocne chokery – z metalu lub skóry. Najlepiej, by były do tego ozdobione kolorowymi, sztucznymi kamieniami, nadającymi im charakteru. Wielkie, kolorowe kamienie – które szturmem wzięły wybiegi – widać nie tylko na chokerach, do łask wracają kolie. Naszyjniki, kolczyki, bransolety – mają być ogromne, bogato zdobione i bynajmniej nie-skromne. Jest więc w czym wybierać. To nie wszystko! Mocne i bezpardonowe – cały czas są też loga. Trend tzw. logomanii trwa – widać to na apaszkach, na kolczykach, naszyjnikach. Projektanci nie umieszczają już logo tylko na koszulkach czy bluzach, teraz widoczne są one na każdym dodatku. 

Inny maksymalistycznym dodatkiem będą łańcuchy, które powitaliśmy już wiosną i latem. Jesienią łańcuchy mają dwie odsłony – mogą być albo ciężkie, masywne i industrialne, albo przeciwnie - drobne, ale w dużych ilościach. Wiele z nich ma abstrakcyjne kształty inspirowane surrealistyczną twórczością Miró.

Tym, czego mało kto mógł się spodziewać, będą z kolei broszki – tak, zajrzyjcie do szaf swoich mam i babć, bo im broszka większa, dziwniejsza lub ekstrawagancka, tym lepiej. Możemy ją łączyć ze swetrami, koszulami czy sukienkami, ale też – nieco przewrotnie – z bluzami czy choćby dżinsowymi katanami. 

Jest jednak też nadzieja dla tych, które bez minimalizmu nie wyobrażają sobie życia. Dla przeciwwagi głównym trendom przychodzi lansowana na sezon jesień-zima 2019/2020 subtelna biżuteria w kolorze złota, która nabiera dziś blasku. Projektanci dekorują ją delikatnie połyskującymi kryształkami i nieregularnie powycinanymi fragmentami kamieni szlachetnych. Podobnie jak na wybiegach, w sieciówkach i specjalistycznych sklepach z biżuterią dominują złote naszyjniki, kolczyki, pierścionki i bransoletki doprawione odrobiną błyszczącego koloru.
Jak widzicie – możliwości jest wiele. Który trend Wam najbardziej przypadł do gustu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz