poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Zapięcia w kolczykach – rodzaje

Odpowiednio dobrane kolczyki mogą dodać nam uroku i zupełnie odmienić naszą stylizację.  Niezależnie czy wybieramy modele wiszące, czy przylegające do uszu, warto zwrócić uwagę na ich zapięcie. Rodzajów zapięć oraz bigli możemy wymienić całkiem sporo, jedne wyróżnia oryginalny wygląd, inne wygoda i bezpieczeństwo noszenia. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne rodzaje zapięć stosowane w kolczykach.

Sztyfty
Sztyfty to najczęściej stosowana forma zapięcia kolczyków, którą z pewnością każda z nas posiada w swojej szkatułce na biżuterię. Idealnie eksponują ozdobną część kolczyków, same w całości pozostając niewidoczne. Świetnie pasują do małych kuleczek oraz wszelkiego rodzaju cyrkonii. Sztyfty są bezpieczne i bardzo wygodne, dlatego nie uwierają nas nawet podczas snu. Kolczyki z tym zapięciem zakładane są również małym dziewczynkom, gdyż eliminują obawę zahaczenia lub wyrwania kolczyka z ucha. Jedyny problem w przypadku sztyftów dotyczy słabości samego zapięcia, które po pewnym czasie może się nieco poluzować. Występują w odmianie metalowej lub silikonowej.
KOLCZYKI SREBRNE KOŁA Z POMARAŃCZOWYMI CYRKONIAMI SREBRNE KOLCZYKI POKRYTE ZŁOTEM Z DIAMENTOWYMI CYRKONIAMI
                    
Bigel angielski
Bigel jest klasycznym zapięciem kolczyków, które znane jest od bardzo wielu lat. Wygląda mniej jak więcej jak drucik z haczykiem na końcu. Bigel angielski nie pozwala na przesuwanie się zawieszki i posiada dodatkowe zabezpieczenie. Pasuje przede wszystkim do wzorów długich oraz wiszących. Pięknie eksponuje różnego rodzaju kamienie oraz cyrkonie. Nie każdemu może jednak pasować wielkość zapięcia oraz sam kształt, który nie będzie dobrze współgrał z niewielkimi kolczykami. Bigle za to idealnie będą się komponować z bardzo ozdobnymi kolczykami srebrnymi, które mają pięknie podkreślać smukłą szyję.
 http://www.violette.pl/product-pol-5917-Srebrne-Kolczyki-z-Bialymi-Mikro-Cyrkoniami-5917.html

Bigel otwarty
Jest bardzo podobny do klasycznego bigla, z tą różnicą, że nie posiada dodatkowego zabezpieczenia. Zawieszka ma zatem formę przekładanych kolczyków, które swobodnie zwisają na uchu. Nie zaleca się tego rodzaju zapięć dla małych dziewczynek, a także do sportowych stylizacji. Idealnie będą pasować na większe wyjścia, szczególnie wieczorne.  Świetnie prezentują się w zestawieniu z perłami i innymi kuleczkami oraz kolczykami ze stali.
    
Zapięcie angielskie
Coraz bardziej popularne i chętnie stosowane w kolczykach. Uważa się ponadto, że zapięcie angielskie jest najbardziej bezpieczne i wygodne. Kolczyki z tym rodzajem zapięcia przekładamy przez ucho, a następnie zamykamy za pomocą ruchomej zakładki z tyłu, która znajduje się na niewielkim zawiasie. Są bardzo praktyczne i pięknie eksponują zarówno drobne, jak również większe ozdoby, zwłaszcza zaś cyrkonie.
                   
Klasyczne koła
Tego rodzaju kolczyki są bardzo chętnie noszone przez kobiety, zwłaszcza na co dzień. Pasują bowiem do większości elementów stroju i przy tym są bardzo wygodne. Większość z nich zawiera niewielki drucik, który wsuwa się do przeciwnej rurki, choć niektóre mogą mieć specjalny drucik zatrzaskiwany do przeciwnych widełek.

                       
Zapięcie – łańcuszek
Bardzo modny typ zapięcia, który stosuje się przede wszystkim w dość długich kolczykach łańcuszkowych. Prezentuje się niezwykle pięknie i pasuje do okolicznościowych okazji oraz fantazyjnych upięć włosów. Kolczyk przekłada się przez dziurkę w uchu i przewleka mniej więcej do połowy jego długości. Dzięki temu trzyma się bezpiecznie i nie wypada.


Najważniejsze aby kolczyki się nam podobały, a zapięcie będzie już kwestią drugorzędną. Warto odróżniać jednak te od noszenia na co dzień i tych zakładanych na wieczorne wyjścia. W tym wypadku kwestia zapięcia może okazać się bardzo ważna. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz