sobota, 5 marca 2016

Łańcuszkowy zawrót głowyOd rodzajów splotów łańcuszków można dostać prawdziwego oczopląsy. Jest ich tyle, że nawet niektórym nie śniło się, że będą mogli nosić aż tak skomplikowane sploty na swojej szyi. A jednak. Warto prześledzić te najpiękniejsze i najbardziej oryginalne.

Trzeba podkreślić, że łańcuszki to biżuteria, którą kobiety chętnie noszą samodzielnie lub okraszają je pięknymi zawieszkami. Noszone są zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Dzięki temu, że mamy aż tak dużo splotów, każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Pancerka
Jest to łańcuszek, który składa się z elementów przypominających spłaszczone ogniwa. Jest bardzo wytrzymały. Posiada oszlifowane brzegi. Cechą charakterystyczną takich łańcuszków jest jego odbijanie się w świetle, przez co powstaje interesujący efekt. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy splot, który obecnie posiada wiele odmian. Są nimi:
·        Spłaszczenia środkowe
·        Wyżłobienia wzdłuż ogniw
·        Podwójny splot
·        Diamentowania
·        Nacięcia pod różnymi kątami

Możemy również zdecydować się na łańcuszki srebrne, które posiadają kwadratowe lub prostokątne ogniwa. Posiadają one owalne otwory. Jednak, taka budowa łańcuszka jest zarezerwowana głównie dla mężczyzn. Tak naprawdę, to jaka pancerka jest skierowana do pań, a jaka do mężczyzn, w dużej mierze zależy od masy łańcuszka. Im cięższy łańcuszek, tym mniej kobiet chce go nosić.

Łańcuszek Srebrny Pancerka

Twisted crub
Splot ten znany jest również pod nazwą singapur, ale ciężko stwierdzić, czemu tak został nazwany. Może ze względu na pokręcone elementy niczym ruch drogowy w tym państwie-mieście? Bo twisted crub to łańcuszek, który jest mocno poskręcany. Ogniwa w tym łańcuszku mogą nieco przypominać pancerkę, jednak dzięki skrętom jakie pojawiają się na nim, jest wyjątkowy. Posiada bardzo ozdobny charakter. Niektórym przestrzenny splot przypomina nawet strukturę DNA. Taki łańcuszek można nosić zarówno solo, jak i z zawieszką. Jednak, jeśli nie lubimy zbyt dużo przesady, zawieszka nie będzie nam potrzebna.

Łańcuszek Srebrny singapur
 

Ankier
Splot ten przywodzi na myśl kotwicę, którą mocowane były statki. Ogniwo łańcuszka znajduje się zazwyczaj na środku, łącząc dwa kolejne elementy. Możemy jednak spotkać również takie łańcuszki, które nie posiadają idealnie owalnych ogniw. Taki łańcuszek świetnie sprawdzi się u osób, które nie lubią zawieszek, a chcą mieć jedynie ozdobny sznurek na szyi.
Łańcuszek srebrny Ankier


Figaro
Jeśli komuś Figaro kojarzy się jedynie z operą „Wesele Figaro” to warto dodać również do tego skojarzenia ten splot, który wzorowany jest na głównym bohaterze tej znanej opowieści. Figaro właśnie nosił taki splot. Łańcuszek ten zawiera w sobie elementy pancerki, które po 2-3 ogniwach przeplatane są specjalnymi wydłużeniami. Można zdecydować się na splot delikatny i lekki, jak i gruby i ciężki.

Łańcuszek srebrny Figaro


Kostka
Cechą charakterystyczna tego splotu są ściśle ze sobą połączone kostki. Dostępny jest w lekkiej wersji wagowej. Bardzo łatwo go przerwać, bo jest cieniutki. Nie warto w takim łańcuszku spać. W szkatułce należy rozkładać go luźno, aby się nie poplątał.


Lisi ogon
Nazwa nawiązuje do lisiego ogona, który jest lekki i puszysty. Właśnie taki jest ten łańcuszek. Jego podstawą są tradycyjnie plecione warkocze, znane bardzo dobrze każdej kobiecie. Taki splot plecione jest z jednego lub nawet dwóch łańcuszków. Posiada bardzo duże możliwości wygięcia. Jest przez to bardzo łatwy do uszkodzenia. Najczęściej można spotkać taki łańcuszek w wersji z żółtego złota. Dzięki temu, pięknie mieni się podczas jego noszenia.

Łańcuszek srebrny lisi ogon


Kordel
Cord z języka angielskiego to sznur. Jest to bardzo dobre skojarzenie, ponieważ łańcuszek ten właśnie sznur przypomina. Jest masywny i solidny. Taka biżuteria jest najczęściej pusta w środku, dlatego taki łańcuszek możemy zazwyczaj kupić bardzo tanio. Jednak, przy tym wygląda bardzo okazale i solidnie. Jest to bardzo bogaty i efektowny splot. Nosi się go zazwyczaj bez zawieszki.

Linka / Żmijka
Bardzo popularny obecnie splot łańcuszka, nazywany potocznie żmijka lub linka, świetnie nadaje się dla kobiet jak i mężczyzn. Można nosić go z zawieszką lub wisiorkiem ale świetnie wygląda również bez żadnych dodatków. Występuje w wielu odmianach i kształtach – okrągłym, czterokątnym, ośmiokątnym.

Łańcuszek srebrny linka żmijka

http://www.violette.pl/pol_m_Lancuszki-srebrne-316.html


Wyżej zostały przedstawione najbardziej znane sploty, jakie dostępne są na rynku. Możemy jednak spotkać również takie sploty jak linka, bismarck, popcorn, książę Walii, biznatyjski czy cardano.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz